Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Klubbmästerskap 2013 29 nov

Grupp 1

1 Nicholas SJÖGREN

2 Deni ZEMBO

3 Alba ARGUETA

Grupp 2

1 Daniel PAHLMARK

2 Alexandro ARGUETA

3 Jonathan WAHLUND

4 Jonathan SJÖGREN

Grupp 3

 1 George VUGER

2 Stefan SJÖGREN

3 Gustaf A BROLIN

4 Stefan GRIMSHOLM

 

Skåneserien 4 i Staffanstorp 2013-11-17

 Nicholas Sjögren Guld

Jonathan Sjögren  Guld

Daniel Brajic Silver

Gustaf A Brolin Brons


Sydcupen 4 i Staffanstorp 2013-11-16

Alexandro Argueta  Brons

Alba Argueta --

Nora Larsson --

 

 

 

Skåneserien 3 i Skurup 2013-10-13

 

Gustaf A-BROLIN                Silver

Jonathan SJÖGREN           Guld

Nicholas SJÖGREN            Silver

 

Sydcupen 3 i Skurup 2013-10-12

 

Alba    ARGUETA              Brons

Alexandro ARGUETA        Brons

Daniel PARLMARK            Brons

Robin HENNINGSSON      Brons

 

 

Klubbtävling 2013-10-04

Grupp1

1 Joakim OLSSON, 

2 Gustav A BROLIN, 

3 Stefan GRIMSHOLM, 

4 Daniel PAHLMARK, 

5 Alexandro ARGUETA,

'

Grupp 2

1 Emander KJELL, 

2 Nicolas SJÖGREN, 

3 Magdalena ÅSTRÖM, 

4 Dennis JOHNSEN, 

5 Edward LINDEKRANTZ, 

 

Grupp 3

1 Jonathan SJÖGREN, 

2 Melvin SUNESSON, 

3 Mika TOSSAVANIEN, 

4 Deni ZEMBO

 

Grupp 4

1 Alba ARGUETA, 

2 Evelina HJELT, 

3 Spike PEDERSEN, 

4 Elna OPPERUD, 

 

Grupp 5

1 Nicolaj PEDERSEN, 

2 Nova HJELT , 

3 Zusanna WOLKOWSKA,

 

Kata EM

Ossi Tauriainen och George Vuger     7:a

 

Baku  Grand Prix

Martin Pacek             Brons

 

Kata SM i Ronneby    2013-04-27

Ossi Tauriainen och George Vuger

Nage no Kata            Guld

Katame no Kata         Silver

 

Skåneserien 2 Genarp  2013-04-14

Johanna Johnsson      Guld

Nora Larsson             Silver

 

Österlenkampen    2013-03-16

Johanna Johnsson      Guld

Nora Larsson             Guld

Carl Johansson          Guld

 

Dusseldorfs Grand Prix

Martin Pacek           Brons

 

Skåneserien 1 Kristianstad den 3/2 2013

Johanna Johnsson   Guld

Jonathan Sjögren    Silver

Emander Kjell              Silver

Nora Larsson               Brons   

Fredrik  Bertilsson        Brons  

Valter  Bertram            Brons

Nicholas Sjögren          Brons     

 

Hela resultatlistan finns här: Skåneserien 1 2013 

 

Sydcup 1 Kristianstad den 2/2 2013

Robin Henningsson   Silver

Julia Wyrwal           Brons

Alexandro Argueta   Brons

 

Hela resultat listan finns här: Sydcup 1 2013 

Uppdaterad: 2017-02-16 08:14
Skribent: Patrik Lindblom

Judoklubbens sponsorer:

Stora Enso

Cederblad & Co

 

 

RollUp_Kodord_Krstd-Judo_ny.web

Postadress:
Kristianstad JK - Judo
Björkhemsvägen 7a
29154 Kristianstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link